Voor de Poëzieweek slaat lokaal bestuur Mortsel namelijk opnieuw de handen in elkaar met kunstkring Sirkel en de Academie voor Muziek, Woord en Dans. Speciaal voor deze editie schrijven leerlingen woord en Sirkeldichters 25 unieke gedichten, elk op maat van een deelnemende lokale handelaar.
Verse verzen
Voor Vitrineverzen vertrekken de dichters vanuit de winkels zelf. Dichters gingen ter voorbereiding langs bij de handelszaken in kwestie om er te luisteren naar hun verhaal en de sfeer op te snuiven. Het thema van de Poëzieweek, ‘metamorfose’, is daarbij een dankbaar vertrekpunt. Hoe een winkel het verschil kan maken voor wie binnenkomt en weer buiten wandelt. De leerlingen van de Academie ervaren het als een heel fijn project en kunnen hun werk aan de wereld laten zien, of toch aan iedereen die het Mortsels centrum bezoekt. "Met de vitrineverzen zetten we onze dichters in de etalage en geven we woorden een plek in het dagelijkse leven. Dat is cultuur zoals ze bedoeld is: dichtbij en zichtbaar”, aldus schepen Steve D’Hulster.
Ontdek vitrineverzen
Met vitrineverzen willen we de ziel van ons commercieel centrum meer naar buiten brengen en het verhaal van elke vitrine onthullen. Deze gedichten bundelen een warm, levendig geheel dat door onze winkelstraten stroomt. Ontdek ons winkelcentrum op een nieuwe manier en laat je aangenaam verrassen door de verhalen die onze vitrines te vertellen hebben.
Wandel tussen 29 januari en 28 februari eens trager door onze winkelstraten en ontdek alle 25 vitrineverzen. Een mooie manier om de winkelstraten tijdens de donkere periode extra sfeervol te maken.
Locaties vitrineverzen




