Gemeenteraad

De gemeenteraad regelt alles wat van gemeentelijk belang is, tenzij expliciet aan de burgemeester of aan het schepencollege opgedragen. Daarnaast beraadslaagt hij over elk ander onderwerp dat de hogere overheid voorlegt.

Het aantal gemeenteraadsleden is afhankelijk van het aantal inwoners. In Mortsel bestaat de gemeenteraad uit 29 personen. Die worden rechtstreeks gekozen door de kiezers voor een termijn van zes jaar. De recentste verkiezing dateert van 14 oktober 2018.

Jan Claus is voorzitter van de gemeenteraad. De voorzitter van de gemeenteraad roept de gemeenteraad bijeen en stelt de agenda samen. De agenda bestaat minstens uit agendapunten van het college van burgemeester en schepenen, maar ook raadsleden kunnen punten toevoegen. De voorzitter ondertekent ook de notulen van de gemeenteraadsvergaderingen en alle andere stukken of briefwisseling die specifiek betrekking hebben op de gemeenteraad.

Ter voorbereiding van de gemeenteraad vinden er gezamenlijke raadscommissies plaats op dinsdag- en/of donderdagavond, de week voorafgaand aan de gemeenteraad.

De vergaderingen van raadscommissies en gemeenteraad zijn openbaar, behalve als de besprekingen over personen gaan. Je mag de openbare vergadering bijwonen, maar je mag niet tussenbeide komen. De gemeenteraad vergadert in principe eenmaal per maand (behalve in juli en augustus), telkens op dinsdagavond.

Samenstelling

  • Jan Claus N-VA

    Contact
    Voorspoedlei 11 , 2640 Mortsel
    jan.claus@mortsel.be

    Functies

    Voorzitter van de gemeenteraad
  • Erik Broeckx N-VA

    Contact
    Boechoutselei 95 , 2640 Mortsel
    erik.broeckx@mortsel.be

    De burgemeester houdt spreekuur op maandag van 17.30 tot 18.30 uur. Dit gebeurt enkel op afspraak en via het mailadres erik.broeckx@mortsel.be.

    Functies

    Burgemeester

    Bevoegdheden:

    • algemene coƶrdinatie
    • veiligheid
    • burgerzaken
    • klantenzorg en stadsmarketing
    • openbare werken
    • straatgroen en netheid
    • begraafplaatsen
    • ontwikkelingssamenwerking
    • intergemeentelijke en internationale samenwerking
    Lid van de politieraad
  • Koen Dehaen N-VA

    Contact
    Blauwbroedersstraat 3 , 2640 Mortsel
    koen.dehaen@mortsel.be

    Functies

    Eerste schepen

    Bevoegdheden:

    • patrimonium
    • stadsprojecten
    • financiĆ«n
  • Steve D'Hulster Vooruit-ILOVEMORTSEL

    Contact
    Heldenhuldelaan 57 , 2640 Mortsel
    steve.dhulster@mortsel.be

    Functies

    Tweede schepen

    Bevoegdheden:

    • klimaat
    • openbaar groen
    • mobiliteit
    • FORT 4
    • communicatie
    • participatie
  • Goele Custers N-VA

    Contact
    Armand Segerslei 35 , 2640 Mortsel
    goele.custers@mortsel.be

    Functies

    Derde schepen

    Bevoegdheden:

    • personeel
    • organisatie en digitalisering
    • welzijn
    Lid van de politieraad
  • Livia Moreau Open VLD

    Contact
    Kerkstraat 55 , 2640 Mortsel
    livia.moreau@mortsel.be

    Functies

    Fractieleider
    Vierde schepen

    Bevoegdheden:

    • onderwijs
    • ruimtelijke ordening
    • stedenbouw en wooncode
    • juridische zaken
    Lid van de politieraad
  • Ilse Lacante N-VA

    Contact
    Mayerlei 24 , 2640 Mortsel
    ilse.lacante@mortsel.be

    Functies

    Vijfde schepen

    Bevoegdheden:

    • vrije tijd
    • lokale economie
    • dierenwelzijn
  • Gitta Vanpeborgh Vooruit-ILOVEMORTSEL

    Contact
    Antwerpsestraat 119/1 , 2640 Mortsel
    gitta.vanpeborgh@mortsel.be

    Functies

    Zesde schepen

    Bevoegdheden:

    • zorg en gezondheid
    • wonen en sociaal wonen
    • gelijke kansen en integratie
  • Mark Schampaert Vlaams Belang

    Contact
    Speeltuinlaan 10 , 2640 Mortsel
    mark.schampaert@mortsel.be

    Functies

    Fractieleider
  • Ingrid Pira Groen

    Contact
    Rubensstraat 46 , 2640 Mortsel
    ingrid.pira@mortsel.be

    Functies

    Fractieleider
    Lid van de politieraad
  • Walter Duré Groen

    Contact
    Rubensstraat 36 , 2640 Mortsel
    walter.dure@mortsel.be

    Functies

    Gemeenteraadslid
    Lid van de politieraad
  • Naranjo Decamps Mortsel leeft!

    Contact
    Lindenlei 19 , 2640 Mortsel
    naranjo.decamps@mortsel.be

    Functies

    Fractieleider
    Lid van de politieraad
  • Lieve Voets N-VA

    Contact
    Pastoor Michielsensstraat 21 , 2640 Mortsel
    lieve.voets@mortsel.be

    Functies

    Gemeenteraadslid
  • Peter Mous Groen

    Contact
    Dieseghemlei 27 , 2640 Mortsel
    peter.mous@mortsel.be

    Functies

    Gemeenteraadslid
  • Michiel Hubeau Groen

    Contact
    Kapellelei 13 , 2640 Mortsel
    michiel.hubeau@mortsel.be

    Functies

    Gemeenteraadslid
  • Sara Waelbers Groen

    Contact
    Neerhoevelaan 72 , 2640 Mortsel
    sara.waelbers@mortsel.be

    Functies

    Gemeenteraadslid
  • Sven Cooremans Groen

    Contact
    Mortselveldenlaan 30 , 2640 Mortsel
    sven.cooremans@mortsel.be

    Functies

    Gemeenteraadslid
  • Nadia Saouti Groen

    Contact
    Van Peborghlei 112 , 2640 Mortsel
    nadia.saouti@mortsel.be

    Functies

    Gemeenteraadslid
  • Jan Blommaert N-VA

    Contact
    Osylei 27 , 2640 Mortsel
    jan.blommaert@mortsel.be

    Functies

    Gemeenteraadslid
  • Yannick Van den Broeck N-VA

    Contact
    Zilverbeeklaan 32 , 2640 Mortsel
    yannick.vandenbroeck@mortsel.be

    Functies

    Fractieleider
  • Vera De Hert N-VA

    Contact
    Rubensstraat 48 , 2640 Mortsel
    vera.dehert@mortsel.be

    Functies

    Gemeenteraadslid
  • Jitse Born Groen

    Contact
    Guido Gezellelaan 105 glvl , 2640 Mortsel
    jitse.born@mortsel.be

    Functies

    Gemeenteraadslid
  • Lieve Fierens Pro-Mortsel

    Contact
    Heldenhuldelaan 5/glvl , 2640 Mortsel
    lieve.fierens@mortsel.be

    Functies

    Gemeenteraadslid
  • Amarildo Vllazeria Vooruit-ILOVEMORTSEL

    Contact
    Edegemsestraat 71 , 2640 Mortsel
    amarildo.vllazeria@mortsel.be

    Functies

    Fractieleider
    Lid van de politieraad
  • Michiel Tisson Pro-Mortsel

    Contact
    Prins Leopoldlei 40 , 2640 Mortsel
    michiel.tisson@mortsel.be

    Functies

    Fractieleider
  • Patrick Hapers CD&V

    Contact
    Mayerlei 90/bus1 , 2640 Mortsel
    patrick.hapers@mortsel.be

    Functies

    Fractieleider
  • Peter Smol N-VA

    Contact
    Liersesteenweg 112 , 2640 Mortsel
    peter.smol@mortsel.be

    Functies

    Gemeenteraadslid
    Lid van de politieraad
  • Carine Vantournhout N-VA

    Contact
    Koeisteerthofdreef 12 , 2640 Mortsel
    carine.vantournhout@mortsel.be

    Functies

    Gemeenteraadslid
  • Natasza Wisniewska Vlaams Belang

    Contact
    Ridder van Ranstlei 7 bus 5 , 2640 Mortsel
    natasza.wisniewska@mortsel.be

    Functies

    Gemeenteraadslid
  • Sophie Hermans

    Contact
    Meerminne 6 , 2640 Mortsel
    sophie.hermans@mortsel.be

    Functies

    Algemeen directeur